کانفیگ و عیب یابی روتر و سویچ و فایروال

کانفینگ کردن در سیستم های شبکه به چه معنایی است؟

کانفینگ (configuration) به معنی پیکر بندی است و انواع کانفینگ ها را می توان به شرح زیر بیان نمود:

  • کانفینگ سیستم

به پیکر بندی سخت افزاری سیستم مجموعه شما کانفینگ سیستم گفته می شود، سخت افزارها شامل سی  پی یو مادر بورد، رم، کارت گرافیک، هارد و... به همراه مدل و مشخصات می باشد. در اینجا جا دارد بیان کنیم که پیکر بندی ، نوعی ارتباط فیزیکی کامپیوترها در شبکه ی کامپیوتری اطلاق می شود.

  • کانفینگ سرور

میزبانی وب، یک صنعت بزرگ جهانی است که دیتاسنترها، وب مسترها، مدیران هاستینگ و … نقش اساسی در این صنعت را ایفا می کنند. میلیون‌ها سایت در دیتاسنترهای مختلف قرار گرفته اند تا میزبان سرورها باشند در این بین هاستینگ‌ها هر کدام در حال رقابت و تلاش برای سبقت گرفتن از رقیبان خود هستند. با افزایش هاستینگ های مختلف،  پاسخگویی مناسب سرورها امری مهم تلقی می شود در این بین سرعت و امنیت مورد انتظار مشتریان است که ویژگی یک هاستینگ مناسب را تعیین می سازد، از سوی دیگر فرد متخصص یا مجموعه ای مناسب  با دانش فنی لازم است تا توانایی کانفینگ سرورها را داشته باشند و نیاز مشتریان را نسبت به امنیت و سرعت سرورها  تامین ساخته و همچنین وجود اختلال در آنها را کاهش دهند.

سرورها سیستم های متشکل از سخت افزار و نرم افزراهای نصب شده بر روی آنها هستند که وظیفه پاسخ گویی به درخواست کاربران را به عهده دارند، در شرکتها و سازمان ها جهت افزایش سرعت و امنیت اطلاعات سازمانی از شبکه های گسترده استفاده می کنند.

  • کانفینگ سایت

در سیستم های کامپیوتری برنامه های کاربری زیادی وجود دارد که کلیه این برنامه ها دارای بخشی به نام setup هستند. این بخش در واقع تنظیمات متناسب با برنامه های کاربردی را برای کاربران ایجاد می سازد و هر کاربری متناسب با استفاده ی مورد نیاز خود، برنامه را تنظیم می کند. برنامه های مبتنی بر وب نیز دارای چنین بخشی هستند و کاربران وب نیز می توانند متناسب با نیاز خود این بخش را در وب تنظیم سازند.

  • کانفینگ مودم

تنظیمات مرتبط به مودم مرتبط به این بخش است کلیه مودم ها توسط دو بخش  VPI وVCI که با توجه به سیستم مورد استفاده شما تعیین می شود و توسط کاربران تنظیم می گردد.

  • کانفینگ گوشی

این بخش مرتبط به تنظیمات اتصال شبکه اینترنتی و گوشی همراه شماست.

 

 کانفینگ سرورها چه کمکی به سازمان و شرکتها یا کاربران می کند؟

با توجه به افزایش کارایی کاربران وجود یک سرور که پاسخ درخواست کاربران را به سرعت بدهد اهمیت زیادی دارد در سازمان هایی که کانفینگ سرور به صورت حرفه ای انجام می گیرد علاوه بر افزایش سرعت لود صفحات وب و پاسخ سریع به درخواست کاربران، مجموعه شما را از مصرف بیهوده نت و هزینه های احتمالی دور می سازد.

با توجه به طیف گسترده ای از کسب و کارهای اینترنتی نقش سرورها با اهمیت تر از سابق دیده می شود در دنیای هاستینگ و میزبانی وب سایت، سرور رکن اساسی در برقراری ارتباط پویا و سریع کاربران با وب سایتها به حساب می آید.

 

فایروال چه نقشی را در شبکه ایفا می سازد؟

فایروال نقطه کنترل شبکه است که از مهمترین خصوصیات آن می توان به قابل کنترل بودن آن اشاره کرد. سیستم ورود و خروج اطلاعات در شبکه توسط دیوار فرضی بنام فایروال تحت کنترل است، در این دیوار فرضی کلیه داده ها علاوه بر کنترل آنها، ثبت می شود و داده های حاوی اطلاعات را لایه به لایه بررسی می سازد تا عنصر اطلاعات را در مرکز اصلی قرار دهد و هرگونه داده مخرب از نقطه کنترل به شبکه وارد نشود. به طور کلی فایروال یک برنامه و یا دستگاه سخت افزاری است که با متمرکز شدن بر روی نقطه اتصال شبکه و اینترنت دستیابی کاربران غیر مجاز را به شبکه های کامپیوتری مجموعه شما محدود می سازد.

 

فایروال چه امکاناتی برای شبکه های کامپیوتری ایجاد می سازد؟

  • اطمینان سازی از اتصال پورت دهی ضروری به کاربران
  • محدود سازی سایر پورت های خارج از شبکه به منظور جلوگیری از سوءاستفاده افراد خارج از شبکه
  • امنیت سازی شبکه از طریق محدود سازی پورت ها
  • حفاظت از شبکه ها هنگام ورود داده های تازه از اتصال به اینترنت

مجموعه  امن یار  با ارائه خدماتی از قبیل نصب و راه اندازی روتر، کانفینگ سویچ، عیب یابی فایروال،  شبکه های کامپیوتری مجموعه شما را جهت استفاده مناسب کاربران ایمن می سازد.

content_07 content_12

نصب و راه اندازی روتر

نصب و راه اندازی و رفع مشکل انواع روتر برند های مختلف از جمله سیسکو ، جونیپر ، میکروتیک ، فورتی نت ، یوبی کویتی و غیره

 

کانفیگ سویچ

کانفیگ و حل مشکل انواع سویچ ها در کمترین زمان

 

عیب یابی فایروال

پیکربندی انواع فایروال برندهای مختلف از جمله سیسکو ، جونیپر ، میکروتیک ، فورتی نت  و غیره

 

سفارش انلاین